Promocje
LANA: Szampon do włosów ze srebrem
LANA: Szampon do włosów ze srebrem

34,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
Badania i bezpieczeństwo

Połączenie niezwykłych właściwości srebra oraz autorskich technologii pozwoliło na stworzenie unikanych preparatów o szerokim spektrum zastosowania.

Nasze metody produkcji

Badając od podstaw oczyszczające i odmładzające właściwości srebra opracowaliśmy i zastrzegliśmy unikalną technologię “A+”, dzięki której otrzymujemy roztwór wody z cząsteczkami srebra metodą fizyczną, z pominięciem procesów chemicznych, a cały proces sterowany jest komputerowo. Wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo stosowania, ale również na trwałość otrzymanego preparatu.

Innowacyjność i przewaga metody fizycznej

Proces produkcyjny Srebra Koloidalnego, wykorzystywanego w naszych produktach, odgrywa kluczową rolę i ma bezpośredni wpływ nie tylko na okres przydatności, ale również na ich kojąco-regenerujące i oczyszczające właściwości. Skrupulatnie opracowane i wdrożone metody produkcji i kontroli pozwoliły nam na:

  1. otrzymanie preparatu metodą fizyczną z pominięciem procesów chemicznych, co przekłada się na bezpieczeństwo stosowania i jakość produktu (całkowite wyeliminowanie występowania niepożądanych metali, śladowych ilości kwasów i innych niepożądanych pierwiastków);
  2. zagwarantować zachowanie trwałości roztworu, dzięki czemu cząstki srebra nie łączą się ze sobą zachowując właściwości preparatu przez długi okres;
  3. zachowanie zróżnicowanego rozmiaru cząsteczek, co umożliwia działanie produktów w całym spektrum (przekroju) skóry, we wszystkich warstwach skóry (naskórek, skóra właściwa, tkanka podskórna), co przekłada się na szybsze wchłanianie i efektywność naszych produktów.

Badania i testy

Badania i technologie stanowią główny filar jakości naszych preparatów. Dokładamy wszelkich starań, by nasza produkcja wciąż i wciąż charakteryzowała się najwyższą jakością, a nasze preparaty były skuteczne, wydajne i bezpieczne, cały proces produkcyjny jest stale monitorowany, a wynik końcowy poddawany jest rygorystycznym badaniom laboratoryjnym, zarówno wewnętrznym, jak i przez zewnętrzne placówki badawcze. Przed wdrożeniem do sprzedaży, każda partia produktów poddawana jest badaniom mikrobiologiczym w celu stwierdzenia ich czystości biologicznej i spełnienia najwyższych standardów jakości.

Badania i kontrole jakości przeprowadzane są zarówno w naszym własnym zakresie, jak i  z udziałem zewnętrznych niezależnych placówek badawczych.

Wszystkie produkty firmy NATURA MEDICA ZDROWIE I URODA zostały przebadane pod kątem skuteczności działania i bezpieczeństwa stosowania, zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Badania przeprowadzone według Deklaracji Helsińskiej z późniejszymi uzupełnieniami przepisów UE, Rzeczypospolitej Polskiej i wytycznych Cosmetics Europe. Badania potwierdzają również skuteczność zakonserwowania według norm ISO.

Przykłady badań przeprowadzone dla produktów NATURA MEDICA ZDROWIE I URODA
  1. ST0SQ Badanie aplikacyjne kosmetyku
  2. ST1AJ Określenie nawilżenia skóry (Korneometr) – APARATURA COURAGE & KHAZAKA – badanie aparaturowe
  3. ST1BE Określenie zaczerwienienia skóry/rumienia – APARATURA Miravex – ANTERA – badanie aparaturowe
  4. ST1BV Badanie aplikacyjne kosmetyku pod nadzorem lekarza ginekologa
  5. ST1F6 Badania aplikacyjne z dodatkowymi ustaleniami Badanie aplikacyjno-użytkowe, przebiegały pod kontrolą lekarza dermatologa, wykonywane po przeprowadzeniu badań dermatologicznych (test płatkowy na ludziach). Przed rozpoczęciem badań został przeprowadzony wywiad kosmetyczny (wiek ochotników, typ skóry wg skali Fitzpatricka, pielęgnacja skóry, alergie).
Przykłady aparatury wykorzystywanej do badań aparaturowych produktów NATURA MEDICA ZDROWIE I URODA w laboratorium dermatologicznym:
  1. Courage + Khazaka: Corneometer® CM 825
  2. Miravex – Antera 3D® Pro

Poniżej przedstawiono przykładowe zdjęcia skóry z rumieniem na policzku pacjenta przed zastosowaniem preparatu na bazie srebra oraz po 2 tygodniach stosowania produktu. Badanie wykonane przy wykorzystaniu aparatury Antera 3D® Pro.

Przed-stosowaniem-KWSPo-stosowaniu-KWS

Zakres wszystkich przeprowadzonych badań jest zgodny z Ustawą z dnia 04 października 2018 r. o produktach kosmetycznych (Dz. U. Nr 42 poz. 473 wraz z późniejszymi uzupełnieniami) Art. 11 ust. 1 p. 4 i 6. Zakres przeprowadzonych badań jest zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Ne 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl